Plazma Enerjisi

(Plazma enerjisi = iyonize atmosferik gaz = maddenin 4. hali), havada bulunan gazları iyonize ederek hedef dokuya doğru yüksek sıcaklıklarda bir elektriksel ark üreten bir cihazdır. Cihaz deri yüzeyine belirli bir uzaklığa geldiğinde bu ark atmosferik gazları iyonize hale geçirerek bir patlama enerjisi (plazma enerjisi) ortaya çıkarır ve sadece derinin en üst katmanını etkiler. Tedavi edilen dokular süblime olurken istenmeyen ısının çevre dokulara ve cilt altı katmana (subkutan yağlı doku) iletilmesi önlenmiş olur ve çevre dokular bu olaydan etkilenmezler. Bu yüzden işlem oldukça güvenlidir. Ameliyatsız, kansız, dikişsiz, izsiz tedavi edilmesini sağlar.

Özellikle ameliyat olmak istemeyen, genel anesteziden korkan, göz kapağında sarkıklığı yeni başlamış olan ya da uzun yıllardır varolupta az önceki nedenlerden dolayı çekinceleri olan kişiler için göz kapağı sarkamsı için uygulandığında amaç; sarkan ve elastikiyeti artan eski deriyi minimal bir şekide travmatize ederek sonrasında yepyeni ve gergin bir deri ortaya çıkarmatır. Bu şekilde göz kapağı sarkmasını vücudun kendi tamir mekanizmasını kullanarak en aza indirlmesi sağlanır.

Bu cihaz ile ameliyatsız göz kapağı estetiği yapılabildiği gibi,

*Kaz ayağı çizgileri,
*Akne ve akne skarları (izleri),
*Göz kapaklarındaki beyaz ve sarı lekeler,
*Dudak üzeri sigara çizgileri (smokers line = barkot çizgileri ),
*Çeşitli et benleri (yalnızca kesinlikle riski olmayan benler),
*Karın germe- Boyun germe,
*Çil tedavileri,
*Yara izlerini silme,
*Siğil tedavileri,
*Bazı dövmeleri silme, buharlaştırma,
*Leke tedavisi

gibi çok çeşitli tedaviler ameliyasız bir şekilde yapılabilmektedir.

Yapılan işleme ve bölgeye göre 3 haftada 1, 2-3 seans gerekebilir. Lokal anestezi ile yapılan bu işlem yaklaşık olarak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 10-30 dk sürebilmektedir. Etki süresi değişkenlik göstermekle birlikte 2-5 yıl arasındadır. buy nolvadex online buy dopoxetine online purchase dopoxetine

Hakkında DrAysenSCoskuner

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botox Uygulaması

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği, menopoz gibi daha pek çok faktör hücre düzeyinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir