Anasayfa / İLERİ KOZMETOLOJİ UGULAMALARI / Ameliyatsız Kalıcı Yüz ve Boyun Germe ( Dinamik Askı ) ( Spring Thread )

Ameliyatsız Kalıcı Yüz ve Boyun Germe ( Dinamik Askı ) ( Spring Thread )

order Lasix purchase dopoxetine buy nolvadex online Yüzümüzde beliren yaşlı görüntünün ve sarkmaların sebebi, derideki gevşeme ve yağ yastıkçıklarının yer değiştirmesine bağlı deformasyonlardır. Yer çekimi etkisiyle oluşan sarkmaları düzeltmenin en etkili yolu son yıllara kadar ameliyatla yapılan cerrahi yöntemler olmakla birlikte bu deformasyonlar, ağırlıklı olarak cerrahi yüz germe ameliyatları ile düzeltilirdi. Ameliyat istemeyen hastalar için de ameliyatsız çözümler aranmaktadır. Cerrahi yüz germe ameliyatlarının hemen ve çok belirgin sonuçlar vermesine ve etkilerinin uzun yıllar kalıcı olmasına karşın, cerrahi olmayan yöntemlerde yakın zamana kadar bu avantajlar yoktu. Bu yüzden de cerrahi yöntemlere gönül rahatlığı ile ve kalıcı bir alternatif oluşturamıyorduk. Daha kısa süre etkili olan, daha kolay uygulanan bu yöntemler bazı hastalar tarafından ameliyatsız oldukları için, bazı hastalar tarafından da daha kolay uygulanabilir oldukları için tercih ediliyorlardı.

Fransa’da geliştirilen ve dinamik askı özelliğine sahip esnek askılarla yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyen, ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzelmesini sağlayan daha kalıcı bir ameliyatsız yüz germe yöntemi kullanılmaya başlanmıştır. Daha önceleri sert ve esnemez iplerle yapılmakta olan askılama işlemlerinde yüzdeki mimik hareketleri sırasında kasılmalar ortaya çıkabilmekteydi. Bazen de gerginliğe bağlı kopmalar sonucu yüzde istenmeyen asimetriler oluşabiliyordu.

“dinamik askılama” yöntemi ile hem 4-6 yıla uzayan kalıcılık hem de doğal ifadenin korunması mümkün olabiliyor.

İşte bu nedenle artık ameliyat istemeyen hastalarımıza, ya da ameliyat istediği halde herhangi bir sebeple ameliyata uygun olmayan hastalarımıza, cerrahi yüz germeye alternatif olabilecek. “Dinamik Askılama Yöntemi” olarak bilinen bu yöntem uygulanabilmektedir. Bu askı ipinin hem sağlam ve normal şartlarda kopma riski yok, hem de esnek olduğu için yüzün mimik hareketlerini bozmadan doğal ifadeyi koruyarak asıcı özelliğini uzun yıllar koruyabiliyor. .

Uygulama lokal anestezi ile yapılıp, yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. İz bırakmadan yapılan minimal girişimden sonra iyileşme çok süratli olur. Hastamız günlük hayata hemen dönebilir. Uygulama kolay, acısız ve günlük yaşamı etkilemeyecek şekilde gerçekleşmektedir. Her yaş ve her düzeydeki sarkma için yapılabilir.

Hakkında DrAysenSCoskuner

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botox Uygulaması

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği, menopoz gibi daha pek çok faktör hücre düzeyinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir